KALEVIPOJA MUUSEUM ON AVATUD

Rahvuseepos „Kalevipoeg“ on Eesti kõige tõlgitum teos. See lugu meie muinaskangelasest väärib avastamist ja pole paremat kohta selle tegemiseks kui Kalevipoja Kojas Jõgevamaal.

Kalevipoja muuseum renoveeriti 2020. aastaks põhjalikult ning siin on võimalik hiidsangari seiklustest osa saada läbi interaktiivsuse, mängude, filmide ja muude põnevate võimaluste. Lisaks ootavad külastajaid Kalevipoja mänguhoov ja seikluspark.

Kalevipoja Koda asub Kääpa külas, just siia rajas eepose kangelane oma künnivaod. Kääpa leiad Mustvee vallast, 36 kilomeetrit Jõgevalt, 21 kilomeetrit Mustveest, 35 kilomeetrit Tartust.

Muuseum on avatud 1. juuni-31. august iga päev 11-18 ja 1. september - 31.mai K-P 10-17. Seikluspark juunist augustini iga päev 12-18, muul ajal ettetellimisel. 

23.veebruaril, 23.detsembril, 22.juunil sulgeme kell 15. Suletud: 24.veebruaril, 23.-24.juunil, 20. augustil, 24-26.detsembril.

Liitu muuseumi uudiskirjaga siin! 

 • Kultuuritee poolt välja antud märgisega "Siin on COVID-19 turvaline" kinnitame, et järgime meie tegutsemisvaldkonnale kehtestatud Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Terviseameti juhiseid, hoiame end nende järgimiseks infoga pidevalt kursis ning aitame külastajatel täita kohapeal viiruse vältimise reegleid.

   

 • Seoses viiruse COVID-19 jätkuva levikuga palume Kalevipoja muuseumi külastades pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  Eeldusel, et isikul puuduvad haigussümptomid ning talle ei ole kehtestatud liikumisvabaduse piirangut, saavad alla 19-aastased üldhariduskooli ja kutseõppeasutuse õpilased ilma COVID-19 tõendita ja testimiseta tulla koos klassiga või rühmaga muuseumisse ja näituseasutusse õppekäigule (st muuseumitundi, ekskursioonile vms). Erandit kohaldatakse ka isikule, kes saab 2021/2022. õppeaasta kestel 19-aastaseks. 

  Tingimus on, et osalevad ainult sama klassi või rühma õpilased.

  Distantsõppel olevatel klassidel ei ole keelatud tõendivabalt muuseumisse õppekäigule tulla (seda muidugi eeldusel, et klassi ei ole suunatud eneseisolatsiooni, vaid tegemist on koolipoolse ennetava meetmega).

  NB! Muude külastuste puhul (st kõik muu, mis ei ole klassi ühiskülastus): tõendi kohustus kehtib alates 12 aasta ja 3 kuu vanustele.

 • 19-aastased ja vanemad peavad esitama COVID-19 tõendi vaktsineerituse või haiguse läbipõdemise kohta.
 • Alates 1. novembrist kehtib tõend ainult koos isikut tõendava dokumendiga. 
 • Alates 1. novembrist on kaitsemaski (seda ei asenda nt sall või visiir) kandmine kohustuslik alates 12. eluaastast kõigis avalikes siseruumides. Kas neis, kus on tervisetõendi kontrollimise kohustus.
 • Avalikud üritused ja tegevused peavad lõppema hiljemalt kell 23.00. Siseruumides kehtib hajutatuse nõue.

 

Miks tulla
kooli või klassiga?

Kalevipoja muuseum annab noortele võimaluse eepose legendi avastada väga kaasaegsel moel. Erinevates ruumides saab kogeda muinaskangelase tegusid, panna proovile oma teadmised ja kinnistada kirjanduse tunnis räägitut ning raamatust loetut.

Lisaks pakub Kalevipoja muuseum ka kunstilise elamuse, sest eepose peategelane on pakkunud ainest väga paljudele Eesti kunstnikele. Milline hiidsangar nende pilgu läbi oli, seda saabki uues muuseumis kogeda.

Loe rohkem, mida koolidele ja klassidele pakume

Grupibroneeringuks kliki siia

Miks tulla
perega?

Kalevipoja Koda pakub rohkelt avastamisrõõmu ka peredele. Muuseumis on palju huvitavaid tehnilisi lahendusi nii vanematele kui suurematele lastele, samas leiavad kindlasti tegevust kõige väiksemadki külastajad.

Kohe muuseumi kõrval asub Kalevipoja mänguhoov, kus saab turnida kangelase hiiglaslikel toolidel, kiikuda võimsal kahemehesael või uudistada ringi kunagistes taluhoonetes, milles on peidus rohkelt vana aja asju.

Ja muidugi tasub panna oma hirmud proovile seikluspargis, kust leiab ronimiseks nii kõrg- kui madalraja.

Loe seikluspargi kohta lisaks.

MIS TOIMUB?